Tarasy drewniane Tarasy  


Naturalnym środowiskiem są Alpy, Sudety oraz Karpaty. Modrzew Europejski jest gatunkiem o naturalnej barwie różowo-żółtej z delikatnymi przejściami w czerwonobrunatną lub pomarańczowobrunatną czym zdecydowanie odróżnia się od Modrzewia Syberyjskiego.

Bardzo dobrze widoczne przyrosty roczne oraz słoje dzięki wyraźniej różnicy gęstości w strukturze drewna. Drewno Modrzewia Europejskiego jest gatunkiem miękkim, które bezwzględnie wymaga zastosowania środków zabezpieczających przeciwko mikro i biokorozji.

Zgodnie z normą EN 350-2 określającą wytrzymałość drewna Modrzew Europejski sklasyfikowana jest w 3-4 klasie czyli od średnio do mało trwałego co przy odpowiedniej konserwacji pozwoli na jego użytkowanie przez ok. 15 lat.

Aby jak najdłużej podkreślać naturalny kolor oraz strukturę modrzew europejskiego zalecamy bieżącą pielęgnację za pomocą środków do mycia desek tarasowych oraz systematyczne nanoszenie warstwy ochronnej oleju do drewna zawierającego filtry UV oraz środki zabezpieczające przed grzybem, szkodnikami i sinieniem drewna.

Zdjęcia 1 2 3 4

 731 069 480    biuro@puhlink.pl  


© 2017 PUH LINK ∗ Artykuły wykończeń zewnętrznych

Projekt i realizacja  Kamil Bukowski